گزارش تصویری

روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 19-04-98 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 18-04-98 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 16-04-98
اوقات شرعي

 

آمار بازدید

کل بازدید کنندگان : 19098694
بازدید کنندگان امروز : 2551
بازدید کنندگان این صفحه : 7028281
بازدید کنندگان آنلاین : 5
مدت زمان تولید صفحه : 1/1875
اخبار > بانك هاي عامل سرمايه هاي معطل را آزاد نمايند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم:

بانك هاي عامل سرمايه هاي معطل را آزاد نمايند

به گزارش روابط عمومي استانداري قم مهرداد غضنفري معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم به همراه اعضاي كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان از چند واحد تولیدی شهرک صنعتی شکوهیه قم اعم از واحد تولید اسکلت های فلزی ساختمان، واحد بسته بندی مواد پروتئینی و تولید الیاف مصنوعی و نخ بازدید کردند.

معاون استاندار قم در این جلسه با بيان اينكه معطل نماندن سرمایه ها در بانک ها از اساسی ترین کارها در حوزه اقتصادی است گفت: بانک هاي عامل باید در این زمينه تلاش كنند تا در یک عرصه رقابتی از یکدیگر پیشی بگیرند.
وی یکی از مشکلات نظام بانکی را معطل کردن سرمایه ها عنوان كرد و با بيان اينكه این مساله علاوه بر واحدهاي تولیدی به بانک ها و اقتصاد کشور نیز آسیب می رساند گفت: بانک ها بدون این که ما از آنها بخواهیم بايستي سرمایه های معطل شده را آزاد کنند.
غضنفری در ادامه با بيان اينكه در سال گذشته در زمينه ي اعطاي تسهيلات رونق توليد روند بسیار خوبی را طی کردیم و استان در جایگاه برتر کشور قرار گرفت، گفت: امسال با وجود سهم مناسبی که از تسهیلات به استان قم اختصاص پیدا کرده، در جذب اعتبارات مذکور در حوزه صنعت، کشاورزی و بویژه گردشگری موفق عمل نکردیم.
معاون استاندار قم خاطرنشان كرد: در سال گذشته طی سه ماه توانستیم، بالغ بر 9 هزار میلیارد ریال را جذب کنیم،‌ ولی در سال جاری تاکنون تنها کمتر از پنج درصد این اعتبار جذب شده است.
معاون استاندار قم همچنین با بیان اینکه امکان پیشرفت اقتصادی در شرایط سخت و دشوار به شرط درست هدایت کردن منابع، صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری و بازاریابی صحیح وجود دارد، اضافه کرد: فارغ از این موارد که واحدهای تولیدی باید به آن توجه کنند، کمک و حمایت مسئولان نیز در ارتباط با تامین زیرساخت ها و مکمل ها و همچنین نیازمندی های مورد نیاز ضروری است.

 


١١:٤١ - دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٤٦٨خروج
پيوندهای استانداری
نقشه استان

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد