گزارش تصویری

روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 29-02-98 روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 28-02-98 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 24-02-98
اوقات شرعي

 

آمار بازدید

کل بازدید کنندگان : 18528551
بازدید کنندگان امروز : 6933
بازدید کنندگان این صفحه : 6725737
بازدید کنندگان آنلاین : 17
مدت زمان تولید صفحه : 0/7656
اخبار > تغيير الگوي كشت ضرورتي اجتناب ناپذير است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار قم:

تغيير الگوي كشت ضرورتي اجتناب ناپذير است

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري قم با اشاره به اهميت توليد محصولاتي سازگار با شرايط و منابع آبي كشور، تغيير الگوي كشت را ضرورتي اجتناب ناپذير دانست.
به گزارش روابط عمومي استانداري قم، مهرداد غضنفری معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري قم در همایش طرح الگوی کشت محصولات زراعی و باغی استان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی برگزار شد، طي سخناني با اشاره به اهميت بحث الگوي كشت اظهار كرد: موضوع الگوی کشت تعیین نظام کشاورزی مبتني بر سیاست‌های کلان اقتصاد پایدار در راستای حفظ منابع پایه است و خروجی مطلوب و مناسبی دارد.
وی طراحي و اجراي الگوی کشت موفق را نیازمند توجه به الزامات و شاخص‌های اقتصادی خاص آن دانست و تصريح كرد: تمام ويژگي هاي يك محصول خوب و تأمين كننده نيازهاي اساسي كشور باید در این الگوها ديده شود.
معاون استاندار قم با بيان اين كه تغيير الگوي كشت در قم ضرورتي اجتناب ناپذير است، بر لزوم استفاده از نقطه نظرات كارشناسان و متخصصين صاحب نظر در اين زمينه تأكيد كرد و افزود: براي موفقيت در اين عرصه، همراهی و همدلی همه اعضای جامعه کشاورزی نیاز است و هرگونه فعالیتی که به دست اهل آن سپردیم موفق شدیم.
غضنفري همچنين به نقش محوري بخش كشاورزي در اقتصاد كشور اشاره و خاطرنشان كرد: خروجی این بخش تأمین امنیت غذایی است و امنیت غذایی سبب امنیت جامعه می‌شود، اگر این امنیت آسیب ببیند جامعه هم با مشکل روبرو می‌شود.
معاون هماهنگي امور اقتصادی استاندار قم در ادامه ضمن با اهميت توصيف كردن وظايف و مأموريت هاي كاري سازمان جهاد كشاورزي گفت: حفظ محیط زیست، منابع پایه، رونق اقتصادی، افزایش تولید و درآمد و رفاه اجتماعی از جمله موضوعات مهمي است كه با يد به صورت جهادي توسط جهاد کشاورزی دنبال ‌شود.


٠٩:٢٤ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٩٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٤٥خروج
پيوندهای استانداری
نقشه استان

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد