پيوندهاي استانداري
فيلم
کرونا ویروس

بخشش ایرانیان

پاسخ به سوال‌های مردمی در مورد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
پيوندهاي ملي
امام

رهبري

رئيس جمهوري

پاد

وزارت كشور

سازمان همیاری ها و دهیاری های کشور
اخبار > وضعیت مناسب سازی در مراکز درمانی قم مطلوب نیست


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري قم:

وضعیت مناسب سازی در مراکز درمانی قم مطلوب نیست

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: وضعیت مناسب سازی و خدمات اجتماعی در مراکز درمانی خصوصی و دولتی استان مطلوب و رضایت بخش نیست.

مهندس محسن بهشتی در جلسه ستاد مناسب سازی استان با انتقاد از وضعیت مناسب سازی در مراکز درمانی و درمانگاههای خصوصی اظهار داشت: در جدیدترین مراکز درمانی احداث شده نیز ضوابط مربوط به مناسب سازی و جانمایی آسانسورها رعایت نشده است.

وی اضافه کرد: مسکونی بودن پروانه های مراکز درمانی خصوصی مهم ترین عامل در بروز مشکلات مناسب سازی و همچنین معضلات مربوط به پارک و عبور و مرور بیماران است.

بهشتی ادامه داد: تامين پارکینگ در بیمارستانهای شهر و دیگر مراکز دولتی استان رعایت نشده و بیماران و مراجعه کنندگان با مشکل روبه رو هستند.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی مجتمع های مختلف پزشکی بدون رعایت ضوابط مناسب سازی و رعایت حقوق شهروندی، ظلم در حق مردم بوده که شایسته جامعه پزشکی استان نیست.

بهشتی اضافه کرد: برای بهبود وضعیت ساخت و ساز و ايجاد مجتمع های درمانی، کمیسیون ماده 5 استان ورود پیدا کرده و بزودی ضوابط مشخصی در این رابطه به اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به به وضعیت مناسب سازی دستگاههای اجرایی استان قم در مقایسه با دیگر دستگاههای دولتی در جشنواره شهید رجایی در سال 96 تاکید کرد: در مجموع از وضعیت مناسب سازی در قم رضایت کامل وجود ندارد.

وی اضافه کرد: البته وضعیت مناسب سازی در قم در مقایسه با سایر استان های کشور وضعیت مطلوب تری دارد.

بهشتی تصریح کرد: 95 درصد از جمعیت استان، ساکن شهر قم بوده و به همین دلیل مبحث مناسب سازی در استان قم وضعیت مطلوب تری نسبت به استانهای دیگر به دلیل آمار بالای جمعیت روستایی در آنها دارد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اقدامات انجام شده در روند مناسب سازی همچنان جای کار برای بهبود وضعیت تردد و مسیر های دسترسی وضعیت و معلولان در سطح شهر وجود دارد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تصریح کرد: ورود سمن های مردم نهاد در بهبود وضعیت مناسب سازی در شهر قم اثر گذار بوده است. بهشتی خاطرنشان کرد: وضعیت مناسب سازی های کنونی با مناسب سازی واقعی فاصله زیادی داشته و برای بخش مهمی از جمعیت شهری که به دلیل کهولت سن و دیگر عارضه های پزشکی و غیره مناسب سازی خاصی صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر ، امکانی برای استفاده افراد با ویلچر پیش بینی نشده که مشکلات زیادی برای جامعه هدف به وجود آورده است.

بهشتی تاکید کرد: ساخت وسازها و طراحی ها در رابطه با مبحث مناسب سازی در مقایسه با سال های گذشته وضعیت مطلوب تری به خود گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم ادامه داد: باید تلاش شود وضعیت مناسب سازی در استان قم به الگو و نمونه ای در سطح کشور تبدیل شده و دسترسی و تردد افراد معلول و سالمند بدون مشکل انجام شود.

وی تصریح کرد: الزام به مراجعه افراد معلول در گرفتن گواهی نامه راهنمایی و رانندگی به برخی شعب خاص برای این افراد همراه با زحمت و دشواری بوده و باید اصلاح شود.

بهشتی بیان کرد: فضای معماری شهر قم باید بر مبنای حقوق شهروندی به نحوی طراحی و ساخته شود که امکان استفاده عادلانه و متوازن برای تمام افراد امکان پذیر باشد.

وی اضافه کرد: برای بهبود وضعیت مناسب سازی باید کمیته های تخصصی در ذیل ستاد مناسب سازی تشکیل و با بازدیدهای میدانی، تخلفات و مشکلات موجود در قالب کمیسیونهای ماده 5 و ماده 100 بررسی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: رعایت ضوابط مناسب سازی در شهرداری و ساخت و ساز ساختمان در قم الزامی بوده و باید رعایت شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: کمبود پارکینگ موتورسیکلت در هسته مرکزی شهر قم از دیگر مشکلات اصلی استان است.


٠٨:٠٢ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٩٩١٣    /    تعداد نمایش : ٤٧١خروج
استاندار قم
اطلاعيه هاي مهم و مقالات
گزارش تصويري

روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 13-03-99روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 13-03-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 11-03-99روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 11-03-99 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 10-03-99روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 10-03-99 روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 07-03-99روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 07-03-99
ادارات و سازمان ها
اوقات شرعي
- معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي:
- معاونت هماهنگي امور عمراني:
- معاونت امور اقتصادي و توسعه منابع:
- معاونت هماهنگي امور زائرين:
- روابط عمومي و امور بين الملل:
- بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي:
31620590
31620111
31620104
31620211
31620231
31620146
- تلفن گويا:
- حراست:
- سامد:
- دفتر فرماندار قم:
- فكس :
- كد پستي:
31620380،31620444،31620443
31620286
31620459
37117210
36564357
3718187819