پيوندهاي استانداري
فيلم
کرونا ویروس

غربالگری و مراقبت کرونا

پاسخ به سوال‌های مردمی در مورد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
پيوندهاي ملي
امام

رهبري

رئيس جمهوري

پاد

وزارت كشور

سازمان همیاری ها و دهیاری های کشور
اخبار > قدردانی آیت الله اعرافی از اقدامات مدیریت استان قم در برگزاری انتخابات و مقابله با ویروس کرونا


  چاپ        ارسال به دوست

قدردانی آیت الله اعرافی از اقدامات مدیریت استان قم در برگزاری انتخابات و مقابله با ویروس کرونا

آیت الله اعرافی امام جمعه و رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور با حضور در استانداری قم از اقدامات مدیریت استان قم در برگزاری انتخابات و مقابله با ویروس کرونا قدردانی کرد

استاندار قم در دیدار آیت الله اعرافی امنیت جسمی و روانی مردم را در دستور کار مسئولان استان قم دانست و گفت: اعتبارات ملی برای تامین تجهیزات پزشکی و مقابله با ویروس کرونا برای قم تخصیص داده شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در این دیدار وضعیت استان در مواجهه با بحران اخیر را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: جلسه مدیریت بحران استان بطور مداوم و هر روز برگزار می شود و ضمن بررسی وضعیت استان در این حوزه تصمیمات مقتضی در بخش های مختلف گرفته می شود و تکالیف هر دستگاه نیز در مقابله با بحران های موجود ابلاغ می شود.


استاندار قم اضافه کرد: با توجه به تایید خبر ابتلاء دو بیمار به بیماری کرونا اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای اتخاذ و اجرایی شد.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و اقدامات استان و مسئولین کشوری در زمینه تامین تجهیزات پیشگیری و مراقبتی، افزود: مسئولین در کنار ملت هستند و با تمام توان و در نظر گرفتن همه مصالح نسبت به اتخاذ تصمیمات مناسبت اقدام می کنند و در این تصمیمات سلامت جسمی و روانی مردم اولویت اصلی است.

سرمست ادامه داد: تزریق اعتبارات ملی برای تامین وسایل بهداشتی و مراقبتی در مورد بیماری کرونا از اقدامات قابل توجه مقامات کشور بوده است.

استاندار قم برنامه ریزی برای استقرار تجهیزات آزمایشی در مورد مبتلايان به بیماری کرونا را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این اقدام مهم در تسریع نسبت به تشخیص و انجام مراحل درمانی مبتلايان اثرگذاری ضروری است.


رئیس ستاد مدیریت بحران استان تاکید کرد: ایجاد فرهنگ پیشگیری و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مورد بیماری کرونا در برگزاری اجتماعات و نیزارائه برنامه های خود مراقبتی و عدم خروج غیر ضروری مردم از منازل از جمله موارد مهم در کنترل این بیماری است.


وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت های حوزوی و علما در مورد بیماری کرونا و مخاطرات شیوع بیماری در برگزاری مراسم های مذهبی همچون اعتکاف و نماز های جماعت مساجد سطح استان و حرم و جمکران از جمله موارد مهمی است که با هماهنگی علما و تولیت های محترم درصدد اقدام مقتضی هستیم.


نماینده عالی دولت همچنین به پیش بینی بروز سیلاب در استان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: طی برگزاری جلسته ستاد مدیرتی بحران استان اقدامات پیشگیرانه و ضروری در زمینه مدیریت سیلاب در دستور کار بخش های مختلف قرار گرفته است.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود به برقراری امنیت و رعایت قانون انتخابات و نیز حضور پر شور مردم در انتخابات اشاره کرد وگفت: شرایط بسیار خوبی در مورد قم حاصل شد و بستر برگزاری انتخابات در چارچوب قانون بخوبی فراهم شد، تا جائیکه این موضوع از نظر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مورد توجه قرار گرفت و از قم به نیکی یاد شد.

آیت الله اعرافی نیز با تقدیر از مدیریت استان در برگزاری مناسب انتخابات و مدیریت بحران در موضوع بیماری کرونا، ضمن خسته نباشید به همه دست اندرکاران، برای مسئولین و خدمت گذاران به مردم آرزوی سلامتی نمود.

 


١٤:٢٣ - سه شنبه ٦ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٨١٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٤خروج
استاندار قم
اطلاعيه هاي مهم و مقالات
گزارش تصويري

روز كاري استاندار قم-سه شنبه مورخ 29-11-98روز كاري استاندار قم-سه شنبه مورخ 29-11-98 روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 26-11-98روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 26-11-98 روز كاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 24-11-98روز كاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 24-11-98 روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 23-11-98روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 23-11-98
ادارات و سازمان ها
اوقات شرعي
- معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي:
- معاونت هماهنگي امور عمراني:
- معاونت امور اقتصادي و توسعه منابع:
- معاونت هماهنگي امور زائرين:
- روابط عمومي و امور بين الملل:
- بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي:
31620590
31620111
31620104
31620211
31620231
31620146
- تلفن گويا:
- حراست:
- سامد:
- دفتر فرماندار قم:
- فكس :
- كد پستي:
31620380،31620444،31620443
31620286
31620459
37117210
36564357
3718187819