پيوندهاي استانداري
فيلم
کرونا ویروس

بخشش ایرانیان

پاسخ به سوال‌های مردمی در مورد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
پيوندهاي ملي
امام

رهبري

رئيس جمهوري

پاد

وزارت كشور

سازمان همیاری ها و دهیاری های کشور
اخبار > فرهنگ استفاده از بیمه حریق در قم نهادینه شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندارقم : فرهنگ استفاده از بیمه حریق در قم نهادینه شود

فرهنگ استفاده از بیمه حریق در قم نهادینه شود

معاون امور عمرانی استانداری قم بابیان این‌که فرهنگ بیمه آتش‌سوزی در این استان نهادینه نشده، تحقق این امر را برای حفاظت از مجتمع‌های مختلف ضروری دانست و گفت: این نوع بیمه هزینه بسیار کمی دارد و نداشتن آن مشکل‌ها و تهدیدهای زیادی را متوجه افراد جامعه می‌کند.

محسن بهشتی روز چهارشنبه در نخستین جلسه شورای فنی قم در تالار کرامت استانداری، با یادآوری حادثه آتش‌سوزی اسفندماه پارسال در یک مجتمع مسکونی در منطقه چهار قم، افزود: هنوز مشکلات این واقعه رفع نشده و فرمانداری، نظام‌مهندسی، شرکت‌های آب و فاضلاب، توزیع نیروی برق و گاز درگیر آن هستند.

وی بیان داشت: ساکنان این مجتمع به علت بیمه نبودن همچنان به‌صورت کامل ساماندهی نشدند، درصورتی‌که با یک هزینه بسیار کم امکان بیمه کردن ساختمان خود را داشتند.

بهشتی با اشاره به اهتمام معاونت‌های توسعه منابع دستگاه‌های دولتی در خصوص اطلاع‌رسانی به کارکنان ادارات درزمینهٔ اهمیت بیمه آتش‌سوزی، خاطرنشان کرد: این اقدام بسیار مناسبی است، ولی بااین‌حال از ظرفیت بیمه کمتر استفاده می‌کنیم و با یک سهل‌انگاری گرفتار حوادث ناگواری می‌شویم.

معاون استاندار قم با اشاره به استانداردسازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی قم از محل اعتبارهای سازمان برنامه‌وبودجه، گفت: قم تنها کلان‌شهر کشور است که تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی آن استاندارد است.

بهشتی اضافه کرد: بر اساس استاندارد هر ۵۰ هزار تَن به یک ایستگاه آتش‌نشانی نیاز دارند، و قم ۲۴ ایستگاه دارد که بر اساس لایه‌های جی. آی. اس و تراکم مسکونی جانمایی خوبی برای آن شده و سطح پوشش خیلی خوبی را نیز در شهر داریم.

وی گفت: باید پیشگیری از حوادث در ساختمان‌های دولتی و مجتمع‌های بزرگ‌ تجاری و آموزشی را ملاک عمل خود قرار داده و آن را استمرار بدهیم.

معاون استاندار قم همچنین بازار قم را جزو بناهای تاریخی و فرسوده این استان ذکر کرد و گفت: درصورتی‌که برای این اثر تاریخی مهم حادثه‌ای رخ بدهد جبران آن غیرممکن و یا دشوار است.

بازار کهنه قم با عمر بیش از ۶۰۰ سال دارای ظرفیت‌های فراوان برای جذب توریست و گردشگر است. بازار کهنه در دو سوی هسته اولیه شهر قم یعنی محله عربستان و لب چال قرار دارد.

بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح بازسازی مرکز درمانی امام حسین (ع) در شهرک فاطمیه قم، افزود: پیمانکار این طرح به دلیل تغییر محل اجرای آن درخواست اجرای ماده ۴۸ شرایط عمومی پیمان را داده است.

بهشتی ادامه داد: تخریب این مرکز طبق مصوبه ستاد بازآفرینی شهری و باهدف بازسازی مجدد صورت گرفته و ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای آن تخصیص پیداکرده و با توجه به‌ضرورت‌ وجود مراکز درمانی این طرح باید در اولویت قرار داشته باشد.

معاون استاندار قم بابیان این‌که در شرایط کرونایی مطالبه‌های بهداشتی و درمانی جامعه افزایش زیادی یافته است، افزود: به‌طور حتم این درمانگاه وقتی به مرحله احداث، تجهیز و راه‌اندازی برسد، از بحران کرونا نیز خارج شدیم، ولی اکنون خانوارهای ساکن در این منطقه محروم برای رفع نیازهای خود به مرکز بهداشتی سلامت باید پنج‌ تا ۱۰ کیلومتر مسافت را طی کنند.

وی تاکید کرد: ساخت مرکز یادشده باید با رویکرد تأمین نیازهای بهداشتی درمانی این منطقه محروم قم دنبال شود، و در خصوص منابع تخصیص داده‌شده به آن نیز جا به جایی و تغییر اولویت صورت بگیرد و خروجی و نتایج آن به مدت یک هفته به دبیرخانه شورای فنی اعلام شود.

معاون استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود ارتقای کیفی طرح‌های این استان را مهم دانست و گفت: کیفیت طرح‌های قم هرسال بهتر از قبل شده و دستگاه‌های اجرایی کارشناسان خیلی خوبی دارند و مدیران نیز با حساسیت بالا کارها را رصد می‌کنند ولی به جایگاه مطلوب نرسیدیم و باید دقت عمل خود را در طرح‌های فنی استان بیش‌ازپیش داشته باشیم


١٠:٥٦ - پنج شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٢١٢٤٢    /    تعداد نمایش : ١٣٦خروج
استاندار قم
اطلاعيه هاي مهم و مقالات
گزارش تصويري

روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 07-03-99روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 07-03-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 06-03-99روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 06-03-99 روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 03-03-99روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 03-03-99 روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 31-02-99روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 31-02-99
ادارات و سازمان ها
اوقات شرعي
- معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي:
- معاونت هماهنگي امور عمراني:
- معاونت امور اقتصادي و توسعه منابع:
- معاونت هماهنگي امور زائرين:
- روابط عمومي و امور بين الملل:
- بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي:
31620590
31620111
31620104
31620211
31620231
31620146
- تلفن گويا:
- حراست:
- سامد:
- دفتر فرماندار قم:
- فكس :
- كد پستي:
31620380،31620444،31620443
31620286
31620459
37117210
36564357
3718187819