خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/23 - ساعت: 22:32

معاون استاندار قم:

شهرداری و شورای شهر قم برای رفع کمبود خوابگاه کمک کنند/تلاش مدیریت استان برای افزایش خوابگاه های دانشجویی

شهرداری و شورای شهر قم برای رفع کمبود خوابگاه کمک کنند/تلاش مدیریت استان برای افزایش خوابگاه های دانشجویی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم گفت: دانشجویان و به خصوص دانشجویان دختر فرزندان و ناموس ما هستند و باید نسبت به آن‌ها دغدغه‌مند باشیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، احمد حاجی‌ زاده عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات آموزشی دانشگاه‌ها که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه در بحث خوابگاه دانشجویی با مشکلاتی مواجه هستیم، اظهار کرد: اگر تمام امکانات را بسیج کنیم حتی نمی‌توانیم یک سوم خوابگاه مورد نیاز دانشجویان را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه این موضوع آسیب‌های بسیاری برای قم و به ویژه برای دانشجویان دارد، عنوان کرد: در این جلسه در نظر داریم موانع و مشکلات موجود را در حد توان برطرف کنیم تا با آغاز سال تحصیلی با مشکل جدی‌ای روبرو نشویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در رابطه با دانشگاه‌ها، مطرح کرد: اولویت اصلی ما باید رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری باشد.

وی با بیان اینکه یک شخص و یک مجموعه تاکنون برای خوابگاه دانشجویی اقداماتی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: این شخص از سال ۹۱ زمین را دریافت کرده و تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده است که باید زمین مذکور پس گرفته شود.

حاجی‌زاده ادامه داد: همچنین یک مجموعه نیز ۸۰ درصد مراحل تکمیل ۷۰۰ خوابگاه دانشجویی را انجام داده ولی بانک به علت بدهی مانع پیشرفت کار شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر این دو مورد تکمیل شوند بسیاری از مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی استان برطرف خواهد شد، تصریح کرد: دانشجویان و به خصوص دانشجویان دختر فرزندان و ناموس ما هستند و باید نسبت به آن‌ها دغدغه‌مند باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با تاکید بر اینکه استان قم ظرفیت خوبی در حوزه خیرین دارد، یادآور شد: ۵ هزار متر زمین در شهر پردیسان برای خوابگاه دانشجویی وجود دارد که آمادگی تحویل آن به بخش خصوصی و خیرین را داریم.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه می‌توانیم از ظرفیت‌های ملی نیز استفاده کنیم، ابراز کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر قم نیز می‌تواند کمک‌های مطلوبی در این راستای داشته باشد.

حاجی‌زاده با بیان اینکه ساختمان‌هایی که در استان قم قابلیت خوابگاه شدن دارند نیز باید شناسایی شوند، تاکید کرد: اولویت نخست ما خوابگاه خواهران است.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25495      تعداد بازدید: 217

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها