خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/25 - ساعت: 20:9

معاون استاندار قم:

بازدید دوره ای مدیران استان از مجموعه‌ های فنآورانه

بازدید دوره ای مدیران استان از مجموعه‌ های فنآورانه

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت با حضور میدانی مسئولین در سطح استان مسائل و مشکلات استان برطرف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی قریشی در جلسه‌ای با حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن خیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم و جمعی از مسئولین دانشگاه که در سالن جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد، با اشاره به تغییرات محسوس دانشگاه آزاد اسلامی قم در چند ساله اخیر اظهار کرد: با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین خیری به‌عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان قم، شاهد هستیم این تغییرات پرشتاب‌تر شده است.

وی با بیان اینکه باید نظام مسائل دانشگاه جمع‌بندی شود ابراز کرد: مسائل مربوط به آموزش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی قم در کارگروه‌های استانداری پیگیری می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم بر ارتباط دانشگاه‌ها با دستگاه‌های اجرایی استان تأکید کرد و افزود: لازم است ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی قم با استانداری نیز قوی‌تر شود.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در استان قم یک ظرفیت ایجاد کرده که باید از آن استفاده کنیم گفت: یک‌چهارم دانشجویان استان در دانشگاه آزاد اسلامی قم در حال تحصیل هستند.
قریشی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم عظیمی از دانشجویان دختر دانشگاه‌ها که بومی هستند، اگر دانشگاه آزاد اسلامی قم نبود، دختران استان قم می‌بایست برای ادامه تحصیل به شهرهای دیگر مراجعه می‌کردند که باید مسئولین متوجه خدمات ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ داشتن رشته‌های متنوع تحصیلی در سطح استان قم باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید در حل مشکلات جامعه به دستگاه‌های اجرایی کمک کنند، لذا پژوهش‌های دانشگاهی باید مساله محور باشد.
وی با بیان اینکه فعالیت مساله محوری دانشگاه آزاد اسلامی قم قابل‌تقدیر است گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید در کارگروه‌های استان حضور فعال داشته باشد.
قریشی با تأکید بر اینکه در حوزه گردشگری سلامت دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند فعالیت مؤثری داشته باشد، یادآور شد: دانشگاه‌های استان قم باید مأموریت محور باشند و بر همین اساس دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند مأموریت محور عمل کند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی قم باید نظام مسائل خود را شناسایی و جمع‌بندی نموده و مأموریت محور فعالیت کند، اذعان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قم یک مجموعه درآمد و هزینه است و خودگردان عمل می‌کند و در بخش‌هایی نیز همانند ایام کرونا به دولت کمک می‌کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی با دولت را بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: قرار است با همکاری مجموعه پارک علم و فناوری، تورهای بازدید مدیران استان از بخش‌های مرتبط انجام شود که در همین راستا لازم است مدیران استان از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی قم نیز بازدید کنند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی قم در کنار سایر دانشگاه‌ها در سطح استان بسیار با اهمیت است گفت: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به سمت مهارت‌آموزی به دانشجویان بسیار مهم و ارزشمند است، لذا آماده هرگونه همکاری در موضوع مهارت محوری با دانشگاه آزاد اسلامی قم هستیم.
قریشی با بیان اینکه نگاه مهارت محور و کارآفرین دانشگاه آزاد اسلامی قم قابل‌تقدیر است گفت: لازم است مشکلات دانشگاه آزاد قم در قالب نظام مسائل؛ جمع‌بندی و مطرح شود تا قابلیت پیگیری در استانداری داشته باشد.
وی با بیان اینکه افزایش ۱۸ درصدی دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی قم نشان می‌دهد نگاه مردم به دانشگاه آزاد اسلامی قم نگاه خوبی است، افزود: اینکه دانشگاه آزاد اسلامی قم توانسته است با توجه به فضای رقابتی، افزایش دانشجو داشته باشد نشان می‌دهد جذابیت در دانشگاه آزاد اسلامی قم وجود دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم اضافه کرد: افراد بسیاری در سطح استان دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی قم بوده که بسیار ارزشمند است.
وی گفت: یکی از مأموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی قم در حوزه علوم پزشکی می‌تواند تأمین کادر پزشکی در سطح استان باشد که در همین راستا این واحد دانشگاهی می‌تواند تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی قم داشته باشد.
قریشی با بیان اینکه در برگزاری رویداد پژوهشی در سطح استان از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی قم استفاده خواهیم کرد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی قم باید در کارگروه فناوری اطلاعات و کارگروه پژوهش و فناوری استانداری حضور فعال و مؤثری داشته باشد.
 وی اذعان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قم می‌تواند در قالب مدل مشارکتی؛ مشکل مسکن کارکنان و اعضای هیات علمی خود را برطرف کند.
گفتنی است در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن خیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم گزارشی از مهم‌ترین فعالیت‌های این دانشگاه در سطح استانی و کشوری ارائه نمود.
انتهای پیام/

شناسه خبر: 25509      تعداد بازدید: 152

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها